с. Воронківці. Воронковецький ЗДО №13 "Подоляночка"

Робочий навчальний план ЗДО №13 "Подоляночка" на 2022 - 2023 навчальний рік

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор Воронковецького ЗДО

№13 «Подоляночка»

__________   Неля РАВЛЮК

РОБОЧИЙ

НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ  №13 «ПОДОЛЯНОЧКА»

на 2022/2023  навчальний рік

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до робочого навчального плану

Зміст та організація освітнього процесу в закладі дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти 2021р. та здійснюється  за   комплексними і парціальними програмами та іншими видами  навчальних видань, рекомендованими Міністерством освіти і науки України або схваленими для використання у закладах дошкільної освіти комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти МОН України, зокрема:

Комплексна освітня програма:

• «Українське дошкілля» (нова редакція 2022) програма розвитку дитини дошкільного віку (О. І. Білан

Мандрівець (лист ІМЗО від 06.12.2021 №22.1/12-Г-751)

Парціальні освітні програми:

- «Духовно- моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських

цінностях»2017р.

-  «Музично-оздоровчі мандрівки».

У ЗДО№ 13 функціонує 1 різновікова група , яку відвідують 2 дитини з ООП.

Для організації навчання дітей з ООП в закладі дошкільної освіти відкрита інклюзивна група в якій працюють асистент вихователя та практичний психолог для організації корекційного навчання.

Освітній  процес здійснюють такі педагоги:

Назва групи

Прізвище педагога і посада

різновікова

вихователь: Ганна Цопа,

інклюзивне навчання – 2 дитини

вихователь:  Ганна Цопа,

асистент вихователя - Оксана ЛІСНЮК,   практичний психолог -Лілія Шаганець

У дошкільному навчальному закладі складений та затверджений режим  роботи,  який базується на доцільному розподілі у часі і врахуванні послідовності основних фізіологічних станів та потреб організму, а також на своєчасній заміні різних видів діяльності.

Планування освітньої роботи  здійснюється за тематичними тижнями відповідно Методичних рекомендації щодо організації  освітнього процесу в дистанційному форматі в закладах дошкільної освіти Старокостянтинівської міської територіальної громади «Практичні аспекти дистанційного навчання дошкільнят в умовах воєнного стану»  лист 22.07.2022 №382/01-17/2022.

Педагогічний колектив  дошкільного  навчального  закладу на 2022-2023 н. р. визначає такі  напрямки роботи :

1. Організація пізнавальної діяльності дітей;

Спрямувати освітній процес дошкільного навчального закладу на реалізацію нової редакції Базового компонента дошкільної освіти України - Державного стандарту дошкільної освіти, шляхом активізації  інноваційної діяльності педагогічного колективу.

2.Вдосконалення фахової майстерності педагогів шляхом самоосвіти.

3.Охорона та зміцнення здоров’я дітей .

З метою підвищення якості освітньо-виховного процесу:

І. Організувати співбесіди, контрольні зрізи знань у дітей.

2.Створювати умови для всебічного і повноцінного розвитку дітей.

3.Тісно співпрацювати з родинами вихованців.

4.Забезпечити наступність між ЗДО та школою.

5.Охороняти та зміцнювати фізичне та психічне здоров"я дітей:

-  створити сприятливі умови для зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку,

забезпечити належні санітарно-гігієнічні умови їхнього побуту.

-  стимулювати рухову активність дітей, здійснюючи загартування природними

чинниками, використовуючи традиційні методи оздоровлення.

- забезпечити оптимальний режим різноманітної діяльності дітей, насиченого

рухливими іграми, екскурсіями, позитивними емоційними переживаннями.

- формувати навички безпечної поведінки в довкіллі, уміння бачити небезпеку

та правильно  діяти.

Елементи  інноваційної діяльності, передовий педагогічний досвід:

-   використання спадщини В.Сухомлинського.

-   використання прийомів казко терапії з метою розвитку творчих та

мовленнєвих здібностей.

-  використання електронних та друкованих засобів навчання.

-  використання передового педагогічного досвіду працівників закладу.

Гурткова робота  екологічно-економічного напрямку.

У  закладі функціонує  гурток «Віконечко в природу»

Тривалість їх відповідає нормам навчальних занять, а періодичність   проведення  - 2 рази на місяць.

Мета гурткової роботи: усвідомлення дитиною нерозривної єдності світу природи та людини, розуміння причино – наслідкових зв’язків у навколишньому  світі, формування первинних понять про шляхи творення свого здоров’я,  формування початку екологічно – економічного світогляду і культури. Екологічно - економічне виховання передбачає перш за все, формування у дитини емоційного, бережливого ставлення до об’єктів природи, здатність бачити їх красу, багатство та оберігати їх.

Відповідальність за організацію та забезпечення належного змісту освітнього процесу покладається на директора і кожного члена трудового колективу ЗДО в межах їхніх посадових обов'язків.